Mıcrosoft Dynamıcs AX

Microsoft Dynamics AX

Microsoft Dynamics AX Çözüm Odaklı

Günümüzde rekabetçi şirketler iş süreçlerini optimize etmek, maliyetlerini kontrol altında tutmak ve çevik bir yapıya kavuşmak için teknolojiyi etkin kullanmak zorunda. Kurumsal sistemlerin heterojenleştiği büyük ölçekli yapılarda sistemin tamamını kontrol edebilmek için Kurumsal Kaynak Planlaması (Enterprise resource planning-ERP) çözümleri en önemli araçlar haline geliyor. Her ne kadar tanımlamanın içerisinde planlama kelimesi mevcut olsa da ERP sistemleri sadece genel planlama fonksiyonlarını içermekle kalmıyor, iş süreçlerinin en doğru biçimde yönetilmesine imkan veriyor.

Microsoft Dynamics çözüm ailesi içerisinde yer alan Microsoft Dynamics AX, büyük ölçekli kurumların her türlü ihtiyacına cevap veren, son derece etkili bir ERP çözümü. Sahip olduğu birçok gelişmiş özelliği, güçlü yapısı ve sağladığı avantajlar ile Microsoft Dynamics AX, teknolojiyi bir rekabet silahı olarak gören tüm şirketlerin işlerine değer katıyor.Microsoft Dynamics AX’ ın en önemli avantajlarından bir tanesi, çevik ve rekabetçi bir kurumun gereksinim duyacağı tüm fonksiyonları ve özellikleri bir “paket” içerisinde sunması. Bu yaklaşım sayesinde kurumlar sadece verimli ve rekabetçi bir yapı kazanmakla kalmıyor, bu yapıyı en uygun maliyetlerle ve en kısa sürede oluşturma imkânına kavuşuyor. Modüler yapısı sayesinde değişen koşullara ve ihtiyaçlara göre ölçeklenebilen Microsoft Dynamics AX, yatırımın geri dönüşü açısından en başarılı sonuçları ortaya koyuyor.Microsoft Dynamics AX Size Neler Kazandıracak?

Microsoft Dynamics AX, bir ERP yazılımının kurumlara katacağı genel avantajların yanı sıra kendi yapısal özelliklerinden kaynaklanan birçok ilave avantaja da sahip. Özellikle kapsamlı süreçlerle çalışan büyük ölçekli kurumlarda önemli kazanımlar sağlayan bu avantajlar Microsoft Dynamics AX’ ı benzer çözümlerden ayırıyor. Bu özellikler sayesinde kurumlar, klasik bir ERP çözümünün çok daha ötesinde bir çözüme sahip olmanın avantajlarını doyasıya yaşıyor.

Microsoft’un Uzun Vadeli Desteği Güven Veriyor

Kurumsal altyapı çözümlerinde çözümün özellikleri kadar bu çözümü hayata geçiren üretici de son derece önemlidir. Kritik iş süreçlerinin üzerinden aktığı bu yapının uzun vadeli olmasının güvencesi, üretici firmanın çözüme olan inancı ve çözüme sürekli değer katma yaklaşımıdır. Bilişim dünyasının lider şirketi olan Microsoft, Business Solutions ürün gamına verdiği destekle bu güveni her noktada sağlıyor. Microsoft Dynamics AX da Microsoft’un finansal ve stratejik gücünden aldığı destek ile pazarda her geçen gün daha güçlü bir yer ediniyor, çözümün uzun vadeli olması garanti altına alınıyor. Microsoft Dynamics AX kullanan şirketler, yatırımın geri dönüşü anlamında önemli ölçüde avantaj sağlarken, yatırımlarının uzun vadeli olmasını da garantiliyor.

Sizin Yapınıza Özel Çözüm

Microsoft Dynamics AX’ ın en önemli değerlerinden biri de çok kolay uyarlanabilme özelliği. Yani Microsoft Dynamics AX, sizin ihtiyaçlarınıza ve süreçlerinize en esnek biçimde yanıt verebiliyor, size uyum sağlıyor. Klasik ERP çözümlerindeki gibi kurumların çözüme ayak uydurması zorunluluğu Microsoft Dynamics AX ile ortadan kalkıyor. Böylece Microsoft Dynamics AX’ nın size sunduğu standart süreçler ile size piyasada rekabet avantajı sağlayan ve vazgeçemediğiniz iş süreçleri bir arada konfigüre edilebiliyor. Hem global bir bakış açısı hem tamamen kendinize özgü bir yapı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Diyelim ki şirketinizin yapısı büyüdü ve geliştiniz. Finans ve ticaret modülünün kullanım alanını genişletmek ve özelliklerini artırmak istiyorsunuz. Bunun için kapsamlı ve maliyetli bir güncelleme yapmaya gerek kalmıyor. Çünkü istediğiniz özellik yapının içerisinde ve tek yapmanız gereken bu özelliği aktive etmek. Rekabetin son derece yoğun olduğu, müşteri beklentilerinin ve taleplerinin sürekli değiştiği günümüz iş dünyasında Microsoft Dynamics AX, kurumlara en üst seviyede çeviklik ve esneklik sağlıyor.

Fırsatları Gözden Kaçırmayın

Microsoft Dynamics AX’ ın sunduğu güçlü ve yaygın yapı sayesinde işinize odaklanmak ve iş süreçlerinizi kısıtlamak mümkün oluyor. Bunun sonucunda ürün ve hizmetlerin pazara sunulmasından müşteri isteklerinin ürün ve hizmetlerin yapısına yansıtılmasına dek her süreçte çok daha etkin ve başarılı bir yapı ortaya koyulabiliyor.

Böylesine bir yapı içerisinde müşterilerini, iş ortaklarını ve değer zincirindeki tüm tarafları gerçek zamanlı olarak etkileşim kurma şansına sahip olan kurumlar, Microsoft Dynamics AX’ ın güçlü analiz ve raporlama araçları sayesinde fırsatları önceden görme ve değerlendirme şansına kavuşuyor. Kolay entegrasyon özellikleri ile değer zincirinde kullandığınız diğer sistemleride Microsoft Dynamics AX yapısına alarak, firmanıza ait içgörünüzü ve kontrolünüzü arttırıyor.

Microsoft Dynamics NAV

Dünya genelinde 100.000 den fazla, Türkiye’de ise 500 den fazla Firmanın kullandığı Microsoft Dynamics NAV (Navision) tüm iş süreçlerinizi yürütebileceğiniz tamamen yerelleştirilmiş güçlü bir ERP çözümüdür.

Microsoft Dynamics AX

Günümüzde rekabetçi şirketler iş süreçlerini optimize etmek, maliyetlerini kontrol altında tutmak ve çevik bir yapıya kavuşmak için teknolojiyi etkin kullanmak zorunda.

Microsoft Dynamics CRM

Konu müşteri ilişki yönetimi (CRM) olduğunda iletişim anahtardır. İdeal CRM çözümü, çalışanlarınızın müşterilerle iletişim kurma ve birbirleriyle çalışma yolunu kolaylaştırmalıdır.